Armani

Určite nenájdete ani jedného človeka, ktorý by už o tejto značke čosi nepočul. Patrí totiž medzi najzvučnejšie módne značky sveta a odieva ročne státisíce spokojných zákazníkov.

Za menom Armani stojí jeho zakladateľ – taliansky módny návrhár Giorgio Armani. Aj napriek tomu, že vyštudoval lekárstvo, nikdy sa mu nevenoval. Jeho talent smeroval do sveta módy a našťastie sa tohto sna aj tvrdohlavo držal; vďaka tomu dnes nosíme prekrásne luxusné kúsky s logom tejto značky.

Začínal fotografovaním, neskôr pracoval ako dizajnér výkladov a napokon navrhoval odevy v v módnom dome. Tam sa rozhodol ísť vlastnou cestou, spoločnosť opustil a v roku 1974 založil spoločnosť Armani s oblečením pre mužov. O rok neskôr (1975) ponuku rozšíril o dámske kolekcie.

Armani v súčasnosti ponúka jednoduché, štýlové a pohodlné oblečenie vhodné nielen na slávnostnejšie príležitosti, ale aj na bežné každodenné nosenie. Základom sú jemné a flexibilné materiály v ktorých sa človek cíti veľmi príjemne. Pod touto značkou nájdete okrem iných aj kolekciu určenú deťom pod názvom Armani Junior, ktorá zahŕňa rifle, košele, tričká, šaty, svetre, topánky a iné ošatenie pre deti.