Benetton

Pri vyslovení tejto značky sa vám automaticky vybaví známe heslo „United colors of Benetton“, a je to skutočne tak. Móda zastrešená touto značkou je výrazná, veselá, farebná a veľmi ľahko kombinovateľná.

Zakladateľom je Luciano Benetton, talian ktorý bol istý čas (1992 – 1994) aj senátorom Talianskej republiky, potom predsedom spoločnosti na burze v Miláne a členom predstavenstva rodinnej finančnej holdingovej spoločnosti. Z malej firmy vyrábajúcej oblečenie sa postupom času stala zvučná značka známa v 120 krajinách po celom svete s viac ako 6 500 obchodmi. Samozrejme, nachádza sa aj u nás na Slovensku.

Benetton sa zaoberá najnovším módnym oblečením prispôsobeným aktuálnym trendom s nádychom talianskeho charakteru. Centrála značky sídli asi 30 kilometrov od Benátok v komplexe 16 budov pod spoločným názvom Villa Minelli. Dalo by sa tvrdiť, že stratégia rozvoja na trhu tejto značky spočíva v dvoch distribučných kanáloch: veľkoobchodná sieť (nezávislí partneri, obchodní zástupcovia) a priamy predaj.

         Charakteristickou črtou Benettonu je jednoznačne vysoká kvalita procesu spracovania surovej látky do konečného stavu a vytváranie inovácii.