Diadora

Diadora tenisky

Diadora je talianska značka za ktorou stojí jej zakladateľ – Marcello Danieli, ktorý začal podnikať spolu so svojou manželkou v roku 1948. Názov vyberali pravdepodobne z gréčtiny a v preklade znamená česť.

Znie to možno neuveriteľne, ale hneď prvý produkt z ich dielne zožal úspech. Boli to horolezecké topánky so špeciálnou úpravou pre pohodlie nôh. Už o dva roky neskôr od otvorenia, v roku 1950, získali dobrú povesť a poznalo ich temer celé Taliansko. Pomaly ale isto sa začínali rozrastať a stavať dielne s náročnou a doposiaľ najkvalitnejšou ručnou výrobou zatiaľ iba horských topánok.

Keďže sa v šesťdesiatych rokoch zaznamenal rozmach lyžovania, značka Diadora pridala k svojmu sortimentu aj tzv. apres-ski topánky určené do lyží. Postupne sa vyrábala obuv určená na tenis a v roku 1970 pribudla atletická obuvšportové oblečenie.

Diadora kopačkyV súčasnosti je Diadora značkou nielen športovou (futbal, tenis, bez, cyklistika a mnoho iných športov), ale aj módnou nakoľko ponúka zákazníkom kvalitné športové odevy ktoré zároveň kráčajú s dobou a sú maximálne trendové. Diadora podpísala v roku 2007 zmluvu s futbalovým klubom NK Dinamo Záhreb, Chorvátsko, čím sa stala jej partnerom.