Lacoste

Pri tejto značke sa okamžite každému z nás vybaví populárne logo krokodíla ktoré výrazne zdobí každý jeden kúsok oblečenia. Za dnešnou popularitou tejto značky stojí americký tenista René Lacoste ktorého začali novinári pre jeho víťazstvá a úspechy prezývať „Aligátor“. Renému sa prezývka zjavne pozdávala a časom mu pri pokrikoch fanúšikov dodávala aj energiu.

V roku 1933 sa rozhodol, že sa spojí s majiteľom a riaditeľom vtedy najväčšej francúzskej spoločnosti z textilom, Andrém Gillierom. Novovzniknutá firma niesla logo krokodíla ktoré bolo spočiatku vyšívané iba na tričkách Reného. Onedlho sa však začali takto označovať aj tričká pre iných hráčov a športové odevy na golf, tenis a jachting.

         V roku 1993 sa pôsobnosť značky Lacoste rozšírila – bola podpísaná zmluva so spoločnosťou Roventa-Henex o spolupráci v oblasti výroby hodiniek. Prvá kolekcia bola slávnostne predstavená hneď v roku 1994 na medzinárodnom veľtrhu hodiniek v Bazileji.

         Lacoste momentálne ponúka nielen tradičnú módu športovo orientovanú, ale aj oblečenie určené na bežné nosenie, ďalej obuv, parfumy, hodinky, okuliare a iné kožené doplnky (napríklad opasky).