Paul Frank

Už zo samotného názvu značky je jasné, že nesie meno svojho zakladateľa. Paul Frank začínal kariéru v roku 1995 skutočne skromne – vo svojej garáži; tam na kolene začal so šitím. Vyrábal pre svojich blízkych a širší okruh známych malé kabelky, peňaženky a iné drobnosti. Každú vytvorenú vec nezabudol na záver ozdobiť milou vyšitou opicou ktorá dnes túto značku reprezentuje a dostala meno Julius. Značka Paul Frank je tak známa svojimi veselými netradičnými postavičkami vhodnými pre všetky vekové kategórie bez rozdielu.

Medzi registrovaných výrobcov sa začlenil v decembri 1997 ako Paul Frank Industries, a odvtedy svoju kariéru nezastaviteľne rozvíja ďalej. Jeho produkty sa objavili napríklad vo filmoch Knocked Up, American Pie, Charlieho anjeli, a môže sa popýšiť aj známymi osobnosťami ktoré vždy prídu niečo kúpiť (Avril Lavigne, Elijah Wood, Hilary Duf,…).

Predajne majú nielen lokálne (Los Angeles, San Francisco, Dallas, Chicago, New Yourk, Kalifornia), ale aj medzinárodné umiestnenie v Londýne, Amsterdame, Berlíne, Dubaji, Katare, Bangkoku, Aténach, Taipei či v Japonsku alebo Malajzii. Predajňu Paul Frank nájdete aj v Bratislave.

         Paul Frank je okrem iného aj partnerom a sponzorom viacerých organizácii a podujatí spomedzi ktorých stojí napríklad Festival of Children, Boarding for Breast cancer, The Elton John AIDS Foundation alebo First Book and The Children’s Hospital of Los Angeles.